NaviSail

NaviSail Twoim nawigatorem w żegludze śródlądowej. Jeśli spędzasz czas na wodzie i pływasz na motorówce, żaglówce czy kajakiem ta aplikacja będzie dla Ciebie nieocenioną pomocą i sprawi, że w pełni będziesz się cieszyć z wypoczynku na Polskich wodach śródlądowych.

Aplikacja jest darmowa.

Blitzortung Lightning Monitor

Blitzortung Lightning Monitor pomaga w lokalizacji burz i sztormów. Dzięki aplikacji możemy śledzić wizualizacje nadchodzących frontów w czasie rzeczywistym, a także otrzymywać ostrzeżenia pogodowe dla wybranych przez nas lokalizacji. To doskonałe wsparcie, szczególnie jeśli planujemy pokonanie dłuższego odcinka trasy rejsu, jednak nie jesteśmy pewni pogody i warunków atmosferycznych. Blitzortung w takich sytuacjach staje się nieocenioną pomocą, która zwiększa nasze bezpieczeństwo i minimalizuje ryzyko wpadnięcia na gwałtowne zmiany pogodowe.

Aplikacja jest darmowa.

AccuWeather

AccuWeather to jeden z najbardziej cenionych serwisów pogodowych, którego prognozy docierają codziennie do ponad 100 milionów ludzi na całym świecie. Dedykowana aplikacja dla Androida zdaje się potwierdzać, że mamy do czynienia z prawdziwą czołówką.

Aplikacja jest darmowa.

Światła statków

Program pomoże ci poznać światła sygnalizacji wzrokowej statków morskich zgodnie z Międzynarodowymi Przepisami o Zapobieganiu Zderzeniom na Morzu (MPZZM). Możesz wykorzystywać program w trzech trybach. „Nauka” pozwala na przeglądanie różnych statków i dla każdego z nich zapoznanie się z niesionym oświetleniem w widokach z góry i z boku. Wyjątkowo pomocną funkcją programu jest możliwość obracania statku aby poznać wygląd jednostki w różnych kursach. W trybie „Trening” program wyświetla losowo statki (tylko w widoku bocznym). Należy wybrać jedną z czterech widocznych odpowiedzi. W tym trybie dostępne są ułatwienia: możesz wyświetlić podpowiedź, obrócić statek, przechodzić do innych pytań. Ostatni tryb to „Egzamin”. Nie są tu dostępne żadne ułatwienia trybu treningowego. Na kolejnych stronach program wyświetla losowo wybrany statek (widok boczny) w losowo wybranym kursie. Po zakończeniu egzaminu wyświetlany jest wynik. Co ważne, możesz przejrzeć swoje odpowiedzi egzaminacyjne.

Aplikacja jest darmowa.

Węzły 3D

Aplikacja Węzły 3D na pewno nie jest niezbędna, ale może się przydać, zwłaszcza jeśli np. chcemy nauczyć swoje dzieci podstawowych węzłów. Znajdziemy tutaj 101 węzłów żeglarskich przedstawionych w ciekawej, trójwymiarowej formie. Dostępne animacje możemy zatrzymywać i dopasowywać ich prędkość do własnych możliwości, aż krok po kroku nauczymy się wiązać węzeł poprawnie. To idealny sposób na przyswojenie najważniejszych węzłów, także w trakcie rejsu, kiedy mamy odrobinę więcej czasu i możliwości potrenowania własnych umiejętności.

Aplikacja płatna – 18,99 zł.

Pierwsza Pomoc w sytuacjach zagrożeń

Aplikacja Pierwsza w sytuacjach zagrożeń została przygotowana przez prawdziwych policjantów, ratowników medycznych,strażaków i oficerów ABW. Znajdziecie tutaj wszystko na temat pierwszej pomocy, a także dowiecie się jak reagować w nagłych przypadkach, takich jak niespodziewane wypadki czy ataki terrotystyczne. To kieszonkowe kompedium wiedzy na temat ratowania siebie i innych, które z powodzeniem możemy zaintalować na swoim smartfonie na czas rejsu i wykorzystać w sytuacji potencjalnego zagrożenia. Oprócz tego, program posiada wszystkie numery alarmowe, a także lokalizator. Funkcjonalności mogą sprawdzić się zarówno na lądzie, jak i na morzu.

Aplikacja jest darmowa.
Call Now Button