Od źródła do ujścia

Od źródła do ujścia

Spływy Kajakowe na rzece Wieprz – opis tras.
Udostępnij i pomóż nam rozwijać turystykę kajakową na rzece Wieprz😀

Witajcie,

Z początkiem nowego roku przygotowaliśmy dla Was cykl 22 postów szczegółowo opisujących kolejne odcinki rzeki Wieprz dostępnej dla kajakarzy.

Zachęcamy do komentowania. Być może oprócz tego co wiemy dzięki Wam dowiemy się o miejscach, które warto zwiedzić.

Na pewno pomocne będą informacje o bezpiecznych miejscach noclegowych (agroturystyka, spanie na dziko itp.), sklepach, punktach gastronomicznych, które umożliwią przygotowanie swojego spływu na różnych odcinkach rzeki.

Wszelkie wasze informacje oczywiście wprowadzimy do naszego przewodnika dostępnego na naszej stronie internetowej. Także z niecierpliwością będziemy oczekiwać na Wasze sugestie 😀

Jedocześnie oczywiście zapraszamy na spływy kajakowe po rzece Wieprz. 
To najbardziej lubelska rzeka spośród wszystkich płynących przez nasz region i przyjazna dla kajakarzy. 

Bierze swój początek w południowo-wschodniej części Lubelszczyzny – na Roztoczu, a uchodzi do Wisły w okolicach Dęblina. Płynie przez Lubelszczyznę blisko 370 km. Przepływa przez Roztoczański Park Narodowy, liczne parki krajobrazowe, obszary chronionego krajobrazu i Natura 2000. Wyprawy kajakiem po rzece Wieprz to znakomity pomysł na aktywny wypoczynek i poznawanie uroków przyrodniczych i kulturowych regionu. Dla turystów rzeka jest dostępna na długości około 300 km.

Wypożyczalnia kajaków w Dęblinie
Kajakami po Wieprzu
Teresa i Zdzisław Szpyt
Dęblin (osiedle Masów)
Ul. Wiejska 30
http://www.kajakamipowieprzu.pl
Tel. 781948622


Przewodnik powstał w ramach projektu pn. „Wydanie materiałów informacyjnych dotyczących sieciowych produktów turystycznych na obszarze Trójkąta Turystycznego Kazimierz Dolny – Nałęczów – Puławy” zrealizowanego przez Społeczne Towarzystwo Oświatowo – Kulturalne Gminy Żyrzyn. Projekt jest współ nansowany przez Szwajcarię w ramach Szwajcarskiego Programu Współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.

Dodaj komentarz