Pakowanie i wyjazd do Dęblina (ekwipunek, wypożyczalnia, wyjazd na Roztocze)

Pakowanie i wyjazd do Dęblina (ekwipunek, wypożyczalnia, wyjazd na Roztocze)

Jeszcze tylko kilka rzeczy wrzucam do plecaka i wyruszam na swój zaplanowany 22 dniowy spływ kajakiem po rzece Wieprz.

Oczywiście kajaków starczy dla wszystkich dlatego zapraszam do wspólnej podróży Kajakami po Wieprzu. Przed nami trasa od źródła aż do ujścia tj. Dęblina gdzie Wieprz majestatycznie wpada do Wisły. Przed nami 22 dni w kajaku 🙂 346 km. I co Wy na to?

Pakując się korzystałem m.in. z tego filmu

Biorąc pod uwagę, że czerwiec w tym roku jest bardzo ciepły ograniczam pakowanie do rzeczy najpotrzebniejszych. Pamiętam oczywiście o zasadzie, iż „nie ma złej pogody, jesteśmy tylko nieodpowiednio ubrani”, biorę więc pod uwagę fakt, iż z pewnością przyjdzie mi płynąć nie tylko w słońcu ale również w deszczu, dlatego w swoim zasobniku oprócz filtrów chroniących przed słońcem biorę pelerynę i parasolkę – zgodnie z instrukcją, którą namierzyłem oczywiście na You Tube 🙂

Napiszcie w komentarzach o czym jeszcze warto pamiętać przygotowując się do spływu.

Kiedy jestem gotowy, przekręcam klucz w drzwiach i ruszam w kierunku Dęblina, miejsca zakończenia spływu, gdzie swoją siedzibę posiada rodzinna wypożyczalnia kajaków Kajakami po Wieprzu.

Dwadzieścia dwa dni w kajaku. Nie ukrywam, że czuję ekscytację. Nie ma niepokoju, jest tylko chęć przeżycia przygody. Zastanawiam się czy wszystko wziąłem, na szczęście na trasie spływu znaleźć można jakieś sklepy także biedy nie ma, damy radę :), także na koń 🙂

Samochodem udaję się do Dęblina na ul. Wiejską 30, gdzie siedzibę posiada firma Kajakami po Wieprzu. Jestem miło zaskoczony ponieważ bezpośrednio przed domem gospodarzy znajduje się duża wygrodzona łąka na której pasą się konie.

W odległości ok 300 m od domu właścicieli firmy znajduje się wał a za nim płynie spokojnie, szeroki na ok 75 m Wieprz.

Właścicielka Pani Teresa przekazuje mi umowę wynajmu sprzętu wodnego, podpisuje regulamin, rozliczamy się.

Pan Zdzisław przygotował dla mnie sprzęt – kajak Finder Active Duo, kapok, dwa wiosła (jedno na zapas). Wypożyczyłem również dwa 59 litrowe wodoodporne worki na sprzęt. Ponadto wypożyczyłem również na próbę kotwicę do kajaka. Kotwica umożliwia zatrzymanie kajaka w nurcie rzeki (idealne rozwiązanie pod kątem przekąski bądź zrobienia zdjęcia)

Ciekawa sprawa. Co sądzicie o kotwicy?

Kiedy wszystko jest już gotowe, samochód zostawiam na podwórku u właścicieli i ruszamy. Przed nami 194 km, zgodnie ze wskazaniami GPS ok 2h 30 min. A więc w trasę 🙂

Nareszcie docieramy do malowniczo położonej w centrum Roztocza miejscowości Hutki.

ciąg dalszy nastąpi …

Wypożyczalnia kajaków w Dęblinie
Kajakami po Wieprzu
Teresa i Zdzisław Szpyt
Dęblin (osiedle Masów)
Ul. Wiejska 30
http://www.kajakamipowieprzu.pl
Tel. 781948622


Przewodnik powstał w ramach projektu pn. „Wydanie materiałów informacyjnych dotyczących sieciowych produktów turystycznych na obszarze Trójkąta Turystycznego Kazimierz Dolny – Nałęczów – Puławy” zrealizowanego przez Społeczne Towarzystwo Oświatowo – Kulturalne Gminy Żyrzyn. Projekt jest współ nansowany przez Szwajcarię w ramach Szwajcarskiego Programu Współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.

Dodaj komentarz