Na tym odcinku Wieprz silnie meandruje. Szerokość koryta rzeki wynosi około 15 m. Bardzo zmienny poziom wody w zależności od pory roku. Mogą występować przeszkody w postaci powalonych drzew przez bobry.
Początek tego odcinka i jednocześnie miejsce wodowania kajaków znajduje się na lewym brzegu rzeki w Dobryniowie. Można do niego dojechać drogą asfaltową samochodem z przyczepą na kajaki. Przez ostatnie 100 m do tego miejsca prowadzi droga gruntowa.
Trasa spływu jest malownicza, Wieprz silnie meandruje. Po ponad 10 km dopływamy do mostu na drodze prowadzącej do miejscowości Oleśniki, która znajduje się na lewym brzegu rzeki. Stąd w odległości około 800 m od rzeki w Oleśnikach w agrokwaterze „Domek nad Wieprzem” możemy zarezerwować pokoje na nocleg. Miejsce do wodowania/odbierania kajaków znajduje się pod mostem na lewym brzegu Wieprza. Samochodem z przyczepą na kajaki można dojechać do mostu, pod most prowadzą schody. Najwygodniej jest dopłynąć kajakiem przy dopływie rzeki Marianki na lewym brzegu Wieprza około 11 m od mostu. Tutaj brzeg rzeki jest niższy.
Płynąc dalej za Oleśnikami, po około 3 km przepływamy pod mostem kolejowym. Stąd mamy jeszcze nieco ponad 2,5 km do Trawnik. Miejsce docelowe tego odcinka spływu znajduje się przed mostem na lewym brzegu rzeki gdzie jest zamocowany dla kajakarzy pomost. Znajduje się tutaj również zadaszona altana z ławami i stołem, przy której można odpocząć. Łatwo tu dojechać samochodem z przyczepą na kajaki przez parking Ochotniczej Straży Pożarnej. W Trawnikach możemy zakończyć spływ lub popłynąć dalej w dół rzeki w kierunku Dorohuczy.
Miejscowość Trawniki jest siedzibą gminy Trawniki. Do najcenniejszych atrakcji turystycznych Trawnik należą pozostałości po zespole dworsko-parkowym z przełomu XIX i XX w., w tym: czworak, spichlerz, młyn wodny, dom młynarza, kordegarda, pozostałości bramy, budynki wznoszone na przełomie XIX i XX w., kaplica grobowa Michalskich oraz park i aleja kasztanowa założone na pocz. XX w., oraz cmentarz wojenny z I i II wojny światowej.